Piątek, 8 grudnia 2023. Imieniny Delfiny, Marii, Wirginiusza

Żółty jesienny liść, czyli smuteczki opiekunki

2023-09-26 18:28:42 (ost. akt: 2023-10-26 08:16:12)

Za oknem zrobi się za chwilę szaro, buro i ponuro. Będzie padał deszcz, do domu daleko, kontrakt wyjątkowo się dłuży, a i podopieczna stanie się bardziej męcząca. Wszyscy to znamy. Dla mnie, a myślę, że i dla większości z Was, jesień to chyba najtrudniejszy czas w opiece.

Żółty jesienny liść, czyli smuteczki opiekunki
https://m.nurkowa.pl/2023/10/orig/kobieta-jesien-820x400-2710.jpg


Za oknem zrobi się za chwilę szaro, buro i ponuro. Będzie padał deszcz, do domu daleko, kontrakt wyjątkowo się dłuży, a i podopieczna stanie się bardziej męcząca. Wszyscy to znamy.
Dla mnie, a myślę, że i dla większości z Was, jesień to chyba najtrudniejszy czas w opiece.
Depresyjna pogoda sprawia, że z trudem wstaję do swoich obowiązków. Częściej myślę i tęsknię za domem, snuję się z kąta w kąt.

Odskocznią nie są też koleżanki opiekunki na pauzie. Je również dopada jesienna depresja.
I żeby wrócić z pauzy naładowana energią, wracam jeszcze bardziej zdołowana. Pijesz kawę, robi się ciemno, czekasz, aż w domu rodzinnym wszyscy wrócą, żeby z nimi pogadać na odległość. Czekasz, myślisz i tak w koło. Musimy to jakoś przetrwać.

Dobrze, że możemy się wesprzeć i po opiekuńczemu "posmęcić”. Zawsze to łatwiej. Oczywiście zdarzają się w sieci “ciocie lub wujkowie dobra rada”, którzy służą poradą: “jak ci źle, to wracaj”... Zastanawiam się wtedy, czy oni naprawdę pracują w opiece? Czy ja jestem jakaś inna.
Ale na większość z Was można liczyć.
Trzymajmy się.https://m.nurkowa.pl/2022/12/orig/komentarze-na-facebook-800x80-2-2405.jpg

*****
Tak, jest to trudny okres. Wszystko potęguje smutek i żal w okolicach Wszystkich Świętych. Wspominamy najbliższych, którzy odeszli. Jesteśmy w pracy, nie mamy możliwości spotkania się z najbliższymi przy grobach, porozmawiania, pocieszenia. Jesteśmy z tym same. Trzymajcie się

*****
Ciężki czas, zwłaszcza gdy ma się męczącą podopieczną

*****
To prawda jesień deszczowa jest brzydka nawet w domu jak jesteś sama to też nie dobrze ale mam wnuczki i cieszę się nimi jutro znowu zawiozę rano do szkoły wnuczkę i tak dzień leci a wieczory długie i nudne głową do góry damy radę jesteśmy silne pozdrawiam wszystkich i spokojnej nocy

*****
Ja sobie szydełkuje ,czytam książki i jakoś leci. W ten sposób jakoś sobie radzę . Polecam znaleźć sobie jakieś relaksujące zajęcie to naprawdę pomaga jakoś ten czas przetrwać. Pozdrawiam

Zobacz cały post i wszystkie komentarze na naszym fanpage >>>>

https://m.nurkowa.pl/2023/10/orig/kobieta-jesien-800x800-2709.jpg


POLECAMY

https://m.nurkowa.pl/2023/06/orig/ela-820x400-ergo-2a-2630.jpg

NOWOŚĆ - zobacz szczegóły Pakietu Ubezpieczeń dla Opiekunki za Granicą >>