Sobota, 13 kwietnia 2024. Imieniny Artemona, Justyny, Przemysławy

Opiekunki osób starszych za granicą

2020-09-20 16:40:54 (ost. akt: 2022-11-21 19:02:18)

Opiekunki za Granicą - portal internetowy stworzony przez opiekunki osób starszych pracujące poza granicami Polski. Wymiana doświadczeń, wsparcie i bieżące informacje przeplatają się między stroną www, fanpage na Facebooku i kontem na Instagramie.

Opiekunki osób starszych za granicą
https://m.nurkowa.pl/2022/11/orig/o-nas-820x400-2371.jpg

W lutym 2022 roku minęło 10 lat od chwili, gdy rozpoczęłam swoją przygodę z pracą opiekunki za granicą.
Skontaktowałam się z agencją, podpisałam kontrakt, spakowałam walizkę i postanowiłam sprawdzić swoich sił w nowym zawodzie. Pełna obaw wysiadłam po dwudziestogodzinnej jeździe z “Sindbada”. Przerażona stałam na przystanku, czekając na taksówkę. Pamiętam, jak pomyślałam sobie, że skoro przejechałam 1500 km, to nie ma odwrotu. Dwa miesiące jakoś dam radę!

Marysię spotkałam po dwóch tygodniach. Siedziałam na ławce pod Lidlem. Ona wyszła ze sklepu z torbą pełną zakupów. Spojrzała na mnie pytająco a ja po polsku odpowiedziałam “proszę” robiąc miejsce na ławce. Uśmiechnęła się odpowiadając “dziękuję”. I tak los połączył dwie opiekunki z Polski :)

Maria przyjechała kilka dni wcześniej i również była to jej pierwsza sztela. Od tego dnia na ławeczce spotykaliśmy się prawie codziennie, wymieniając się doświadczeniami, pomysłami a przede wszystkim, wspieraliśmy się.
9 listopada 2014 wspólnie założyliśmy fanpage na Facebooku: Opiekunki Za Granicą
https://www.facebook.com/OpiekunkiZaGranica

Nasz profil polubiło już ponad 12 tysięcy fanek (stan na listopad 2022). Dzielimy się z nimi, a one z nami, swoimi doświadczeniami z życia opiekunki osób starszych.

w 2020 roku zrodził się pomysł, żeby tą naszą wiedzę, popartą doświadczeniem, spisać w jednym miejscu, tworząc portal pod adresem OpiekunkiZaGranica.pl

Jest to dla nas duże wyzwanie. Na szczęście na naszej drodze spotykamy często mądrych i dobrych ludzi, którzy bez namysłu pozytywnie odpowiedzieli na współpracę z nami.

Dziękujemy
Elżbieta i Maria

Znajdziecie nas na naszym Facebooku
oraz na Instagramie
i pod adresem: info.opiekunki@gmail.com
Tagi: O nas