Zmiana czasu z letniego na zimowy. To jest zarazem dobra i zła wiadomość. Nasz kontrakt wydłuża się co prawda o jedną godzinę, ale możemy ją w zamian słodko przespać. Tylko czy nasza podopieczna zdaje sobie z tego sprawę?
Zmiana czasu z letniego na zimowy wypada tradycyjnie w ostatni weekend października. Oznacza to, że w nocy z 28 na 29 października 2023 r. cofniemy zegarki o godzinę - z 3:00 na 2:00.
To jest zarazem dobra i zła wiadomość. Nasz kontrakt wydłuża się co prawda o jedną godzinę, ale możemy ją w zamian słodko przespać. Tylko czy nasza podopieczna zdaje sobie z tego sprawę?
Jak wynika z zaleceń Komisji Europejskiej, czas będziemy przesuwać minimum do 2026 roku. Zalenie wynika z komunikatu Komisji Europejskiej. Ostatni taki komunikat został wydany w 2021 roku i obejmuje lata 2022-2026.
Po co zmienia się czas?
Zmiany czasu mają spowodować efektywniejsze wykorzystanie światła dziennego. Latem standardowy czas geograficzny jest przesuwany o godzinę do przodu, więc czas aktywności człowieka jest lepiej dopasowany do godzin, w których jest najwięcej światła słonecznego.
*****
Mój wewnętrzny zegar zawsze potrzebuje około tygodnia, żeby przestawić się na nowy czas, zarówno ten zimowy jak i letni. A obecna podopieczna pozwala mi pospać dłużej, bo sama budzi się koło 8 rano. Tu nie narzekam, ale nie zawsze tak bywało.
*****
Ja miałem przyjemność być 2 razy u podopiecznej gdy był przedstawiany czas. Oj pół dnia tłumaczyłam
*****
Już widzę jak pośpię dłużej. Trzeba to będzie stopniowo uregulować...
*****
A ją mam to szczęście że godzinę dłużej pośpię. Zegarki już przestawione. To znaczy podopiecznego.
Zobacz cały post i wszystkie komentarze na naszym fanpage >>>>
POLECAMY
NOWOŚĆ - zobacz szczegóły Pakietu Ubezpieczeń dla Opiekunki za Granicą >>